Vítáme Vás na našem blogu, který je o všem možném i nemožném a který se snad časem rozroste!!=)

Prosinec 2006

Vyhrála jsem!!

22. prosince 2006 v 22:27 | Betty |  O nás
To je super, vyhrála jsem v bleskovce na nottal.blog.cz!!=)
Tady je diplom!
Díky Anneee!!!

Grafity - umění nebo čmáranice?

17. prosince 2006 v 21:59 | Betty |  Všechno možný
Jazyk ulice. I tak by se dalo nazvat grafity, většinou nesmyslně počmárané zdi, které ničí hodnotu staveb a narušují estetiku prostředí. U nás najdete jen málo míst nabízející to pravé grafity - spontánní estetické umění, které by mělo lidi těšit a pozitivním způsobem pomáhat vyniknout architektuře...

Adrenalinový sport a neutichající společenský problém

"Grafity je můj věčný problém. Už několikrát jsem se nevzhledných maleb a stříkanců na fasádě budovy zbavoval, no marně. Vždy když jsem malby přetřel původní barvou, na druhý den tam přibyly nové. Takto jsem to nějaký čas opakoval, no pochopil jsem, že mé úsilí je zbytečné..." Stěžuje se majitel činžovního domu v centru Prahy.
Na druhé straně, můžete narazit na překvapivě milé a krásné grafity, které stojí skutečně za to. Výborným příkladem jsou stěny Francouzského lycea v Praze pomalované dětmi. Jasné barvy a radostné obrázky zpříjemňují atmosféru šedé ulice a zušlechťují charakter budovy lycea.
Převládající charakter grafity se kterým se běžně setkáváme není uměním, ale spíše adrenalinovým sportem,tolik oblíbeným mezi skupinami teenegerů. Ty kdo grafity praktikují na místech, které nejsou na tuto
činnost určené, si dobře uvědomují, že provádí něco zakázané. A to je motivuje k dalším a dalším akcím."Je pro mě vzrušující zanechat za sebou viditelný odkaz limitovaný časem. A toto napětí v kombinaci s mou povahou, která touží po zviditelnění a soupeření mi nedovolí přestat. Další věcí je i to, že s ostatními kluky si touto formou předáváme odkazy, kterým rozumíme jenom my." Vysvětluje šestnáctiletý "grafiťák" Mirek.
Grafity patří k dlouhodobým společenským problémům. Toto "umění" má různé podoby. Existují místa, kde si nikdo nedovolí udělat ani čárečku. Existují krásné malby nebo naopak, dehonestující a nic neříkající čmáranice. Grafity je jednoduše výpovědí o úrovni a kultuře společnosti...

Pouliční umělec Haring

Inspirativním příkladem grafity jako umění je americký výtvarník a sochař Keith Haring (1958 - 1990), který se proslavil jednoduchými pouličními malbami. Haring maloval všude. Jeho kresby se nacházejí v metru, na stěnách budov, na autech nebo na smetišti, kde svými postavičkami pomaloval vyhozené věci.
Tvorba Haringa je velmi specifická. Jeho díla se vyznačují jednoduchostí a mají v sobě značnou dávku infantility. Připomínají rukopis školáka, který otevřeně reaguje na společenské problémy jako je vojna, drogová závislost, homosexualita nebo AIDS. Maloval fixama, sprajem a akrylem. Styl jeho kreseb je silně poznačený pop - artem. Byl dokonce osobním přítelem Andyho Warhola, kterého už od mládí obdivoval. Warhol se objevuje i v jeho tvorbě jako myšák Andy Mouse.
Na rozdíl od destruktivních pouličních maleb Haring vytvářel umělecké hodnoty, které měly společenský význam. Svým přístupem k životu a umění získal neuvěřitelné množství přívrženců po celém světě, zejména z řad mladých lidí. Bohužel, zemřel předčasně. Na nemoc proti které bojoval...
S pestrou tvorbou vynikajícího Keithe Haringa se budete moci alespoň z části seznámit na výstavě v Art Centru Egon Schiele v Českém Krumlově. Výstava je naplánována na rok 2007 a měla by prezentovat vybrané sbírky, zapůjčené z Nadace Keithe Haringa v New Yorku.

zdroj : bydletelepe.centrum.cz

Garfield 1

16. prosince 2006 v 16:09 | Betty |  Blbosti
zdroj : prilohy.idnes.cz/garfield/garfield.asp

Co dělat na zkoušce, na které vám vůbec nezáleží!!

16. prosince 2006 v 15:55 | Betty |  Blbosti
1. Přineste si polštář, hoďte si šlofíka (nebo to aspoň předstírejte). Patnáct minut před koncem vstaňte a protřete si oči se slovy: "Ježíši, to je hodin! Tak se do toho dáme." Něco tam načmárejte a odevzdejte o 5 minut dříve.
2. Po rozdání zadání začnete křičet: "Pepo, Pepo, mam výsledky!"
3. Pokud je to zkouška z matematiky, odevzdejte esej.
4. Pokud je to zkouška z jazyka, odpovídejte matematickými symboly. Buďte kreativní. Používejte integrály.
5. Dělejte si vlaštovky. Snažte se trefit asistentovi do levé nosní dírky.
6. Mluvte si celou dobu pro sebe. Debatujte sám se sebou.
7. Pokud budete požádáni, abyste zmlkli, odsekněte, že to slyší vaše myšlenky. Pak si začnete vykládat, jaký je asistent vůl.
8. Po obdržení zadání na něj 5 minut tupě zírejte. Pak vstaňte a začnete křičet: "Vůbec tomu nerozumím a to jsem celý semestr chodil na cvičení! O co jde? A kdo vůbec jste? Kde je ten, co tu má být?!"
9. Doneste si digitální hru. Zapněte zvukové efekty.
10. Najděte zajímavý způsob, jak odmítnout každou zadanou otázku. Např.: "Odmítám odpovědět na tuto otázku, protože se příčí mému náboženskému založení." Buďte kreativní.
11. Přiveďte si s sebou své oblíbené domácí zvíře.
12. Vleťte do posluchárny a zařvěte: "Už mě maj', musím zdrhnout!"
13. Po patnácti minutách vstaňte, roztrhejte všechny papíry na malé kousíčky, vyhoďte je nad sebe a zařvěte: "Veselé vánoce!" Pokud máte odvahu, požádejte o nové zadání s tím, že jste staré ztratili. Opakujte to každých 15 minut.
14. Pište štětcem nebo zvýrazňovačem.
15. Přijďte na zkoušku v plavkách nebo županu.
16. Přijďte s extremním záchvatem Turetova syndromu. Buďte hodně vulgární. (Tj. syndrom, při kterém člověk začne mluvit sprostě).
17. Udělejte zkoušku v cizím jazyce. Pokud žádný neumíte, vymyslete si ho. Pokud se jedná o zkoušku z matematiky, používejte římské číslice.
18. Přineste si něco, abyste to mohli házet na asistenta, když se nedívá. Obviňte osobu, kterou nemáte rádi.
19. Jakmile dostanete zadání, snězte ho.
20. Vejděte do posluchárny s filmovým štábem. Vysvětlete asistentovi, že si chcete nechat natočit záznam a naznačte mu, že by mohl dostat určité procento z výnosu.
21. Každých pět minut vstaňte, seberte všechny svoje věci a sedněte si o místo dál. Pokračujte.
22. Odevzdejte o 30 minut dříve. Komentujte to jako extrémně lehké.
23. Odpovídejte v písemce, jako kdyby to byl test. Pokud je to test, tvořte zajímavé kombinace, jako např.: BABA, ABBA, atd.
24. Přineste si černý fix a všechny své odpovědi si okamžitě zcenzurujte.
25. Dvacet minut po obdržení zadání vstaňte a rozházejte všechny věci se slovy: "Já to seru!" a triumfálně odejděte.
26. Vyvolejte vzpouru. Například pohrozte, že jestli se všichni nepřidají, tak rovnou odcházíte. Snažte se vypadat opile (nejlépe totálně!).
27. Poznamenejte, jak dnes asistent vypadá sexy (nehledě na pohlaví).
28. Přijďte na zkoušku v černém plášti. Po půl hodině si nasaďte černou masku a začněte řvát, že jste Fantom Opery, dokud vás nevyhodí.
29. Běžte na takovou zkoušku, o které nemáte nejmenší představu co se Vás můžou ptát, a pokud víte, že si zkoušející skutečně pamatuje všechny studenty. Začnete bojovat o to, abyste mohli dělat zkoušku.
30. Po obdržení zadání se začnete hlasitě smát se slovy: "To fakt chcete, abych si život kazil takovouhle sračkou?!" Přineste si vodní pistolku.
31. Začnete si pískat svou oblíbenou píseň. Nenechte se přinutit, abyste zmlkli. Pokud vás budou chtít skutečně vyhodit, změňte repertoár.
32. V polovině zkoušky začnete dělat brajgl.
33. Pokud se jedna o zkoušku z matematiky, snažte se vymyslet co nejdelší čísla. Nacpěte ( a komplexní čísla kam můžete. Pokud se jedná o zkoušku z jazyka, snažte se pořád odbíhat ke svému životnímu příběhu.
34. Přijďte na zkoušku v rytířské zbroji.
35. Přiveďte si sebou osobu s vějířem. Trvejte na její přítomnosti, protože jinak se vám špatně dýchá.
36. Když vejdete, postěžujte si na vedro. Svlékněte se donaha.
37. Zavolejte si asistenta, ukažte na libovolnou otázku a zeptejte se ho na odpověď. Snažte se to z něj dostat.
38. Přiveďte s sebou spousty lidí, aby vám dělali vlny (jako na stadiónu).
39. Házejte si s kamarádem talíř přes celou místnost.
40. Přineste si sebou co největšího a nejošklivějšího maskota. Modlete se k němu často. Zapřemýšlejte i o nějaké oběti.
41. Během zkoušky rozeberte na co přijdete.
42. Pište otočeně o 90 stupňů a pozpátku.
43. Přineste si s sebou hudební nastroj a hrajte svou oblíbenou melodii. Pokud vás budou okřikovat, snažte se je přesvědčit, že bez toho nemůžete myslet.
44. Napište deset důvodů, proč je profesor blb.
zdroj : jeden blog (adresu jsem zapomněla):(

Takový bratr (příběh)

16. prosince 2006 v 13:00 | Betty |  Básničky, citáty, příběhy
Můj přítel dostal od bratra k vánocům auto. Když na Štědrý den vyšel z práce, uviděl jak jeho auto zářící novotou, obchází nějaký výrostek a obdivně si ho prohlíží. "Pane, to je vaše auto?" zeptal se.
Paul přikývl. "Bratr mi ho dal k vánocům". Chlapec byl z otoh u vytržení. "To chcete říct, že vám ho váš bratr dal a vy jste za něj nemusel vůbec nic zaplatit? No tedy , kdybych já ..." zarazil se.
Paul samozřejmě věděl, co by si ten chlapec přál. Taky by chtěl mít takového bratra. Ale to, co řekl, Paula skoro porazilo.
"Já bych taky chtěl být takový bratr."
Paul se na chlapce užasle podíval a bez rozmýšlení navrhl : "Chtěl by ses svézt?"
"No jasně, a jak rád!"
Po chvilce jízdy se chlapec otočil k Paulovi a se zářícíma očima ho požádal : "Pane, mohl byste mě, prosím vás, odvézt před dům?"
Paul se usmál. Myslel si, že ví, co má chalpec za lubem. Chce se v tom velkém autě ukázat sousedům. Ale zase se spletl. "Mohl byste zastavit tam, jak jsou ty dva schody?" zeptal se chlapec.
Dojeli ke schodům. Paul na chlapce čekal a za chviličku uslyšel, jak se vrací. Ale neběžel. Nesl svého menšího ochrnutého bratra. Posadil ho na dolní schůdek a otočil ho směrem k Paulovi.
"Tady je to auto, Buddy. A je to přesně tak, jak jsem ti říkal doma. Bratr toho pána mu ho dal k vánocům a nechtěl za něj vůbec nic. A já ti jednou taky dám přesně takové... a pak budeš moct sám jezdit dívat na všechny ty krásné vánoční dárky, co jsou ve výlohách, jak jsem ti vyprávěl."
Paul vystoupil z auta a posadil chlapce na pravé přední sedadlo. Jeho bratr se zářícíma očima vyšplhal dozadu a ve třech se vydali na nezapomenutelnou vánoční jízdu.

zdroj : Slepičí polévka pro duši (Dan Clark)

Dárek (příběh)

16. prosince 2006 v 12:30 | Betty |  Básničky, citáty, příběhy
Bennet Cerf vypráví tento dojemný příběh o jízdě autobusem po jedné z hrbolatých okresek na Jihu.
V autobuse seděl starší pán s kyticí čerstvě nařezaných květin. Přes uličku seděla dívka a pořád po jeho kytici pokukovala. Dojeli ke stanici, kde starší pán vystupoval. Rozhodně vzal kytici a položil ji dívce do klína. "Vidím, že se vám ty kytičky líbí," řekl na vysvětlenou, " a moje paní by vám je ráda dala. Povím jí, že jsem je dal vám." Děvče přijalo květiny a dívalo se na pána, který zatím vystoupil z autobusu a prošel brankou kolem malého hřbitůvku.
zdroj : Slepičí polévka pro duši

Falešní sobi

3. prosince 2006 v 10:24 | Betty |  Blbosti
Věděli jste, že...
-naše statečná čivava se jmenuje Bessie, ale říká se jí taky Irenka?
-Bessie se narodila v únoru 2003, takže má podle lidkého počítání sladkých 19 let?
-nedávno měla Bessie dvě krásná štěňátka, která hned našla šťastné páníčky?
-tahle milá potvůrka patří jedné rodině z Plzeňska, která má i další pejsky a vůbec miluje zvířata?
-na place se s Bessinkou pohybovalo ještě dalších 15 čivav, které se pak všechny v jediném okamžiku počůraly??

Navštivte stránky www.darekprokazdeho.cz , kde najdete čivaví hit, koulovanou, můžete si složit písničku nebo si stáhnout pozadí do počítače s naší oblíbenou Bessie!!=)

Obrázky tygrů

1. prosince 2006 v 19:42 | Betty |  Tygříci
zdroj : www.allposters.com