Vítáme Vás na našem blogu, který je o všem možném i nemožném a který se snad časem rozroste!!=)

Září 2006

Masožravka sežrala myš

30. září 2006 v 21:08 | Betty |  Novinky
VE FRANCII SEŽRALA MASOŽRAVÁ KVĚTINA MYŠ

Nepříjemný zápach přiměl zahradníka lyonského Parc de la Tete d'Or, aby pátral po jeho příčině. K velkému překvapení zjistil, že se šíří od masožravé rostliny původem z Filipín, v jejíchž listech nalezl několik dní mrtvou myš.
LYON - Jde o rostlinu Nepenthes truncata a takový případ byl podle francouzských zdrojů pozorován ve skleníkových podmínkách ve světové premiéře.
Myšku do smrtelného objetí rostliny nepochybně nalákal mrtvý hmyz, který ulpěl na jejích laločnatých listech, které jsou téměř tak široké jak dlouhé. Na jejich konci jsou zavěšeny doslova obří láčky.
"Hodně se toho napovídá o tom, co mohou masožravé rostliny pozřít. V příručkách se píše, že mohou strávit malé savce nebo ptáčky, ale poprvé o tom máme důkaz v podobě fotografie," radoval se Frédéric Pautz, který má na starosti místní skleníky.
"V rostlinách jsme už nalezli tří či čtyřcentimetrové šváby, to bylo dosud to největší, co zhltly. Tentokráte ale jde o savce, což znamená, že rostlina má mnohem větší schopnosti, než jsme myslili," dodal.
zdroj : www.novinky.cz

Oslíci

30. září 2006 v 21:00 | Betty |  Fotky zvířat
Kdekdo považuje tyto úžasné tvory za hloupá zvířata, já si to samozřejmě nemyslím a dávám sem pár obrázků oslíků!!
zdroj : www.allposters.com, zbytek obrázků různě po netu

Eurovizní soutěž mladých hudebníků 2006

30. září 2006 v 20:02 | Betty |  Filmy
Tenhle hudební záznam mě zaujal v tv, a tak ho sem dávám, sice s velkým zpožděním, protože to dávali na ČT 2 23.září, ale přece!!=)

Záznam mozartovského finálového večera z Radničního náměstí ve Vídni v rámci zahájení festivalu Wiener Festwochen.
Soutěž se pořádá jako bienále již 20 let a je organizována Evropskou vysílací unií (EBU) ve spolupráci s evropskými televizními společnostmi a letos také festivalem Wiener Festwochen. Cílem soutěže je podporovat nové hudební talenty v Evropě, pro které je účast v soutěži odrazovým můstkem jejich mezinárodní kariéry. Letošním televizním hostitelem byla rakouská televize ORF, která finálový večer vysílala živě 12. května jako open-air koncert před vídeňskou radnicí v rámci zahájení hudebního festivalu Wiener Festwochen a celý večer se nesl ve speciálním mozartovském duchu. Česká televize slavnostní večer nabízí ze záznamu.
zdroj : www.ceskatelevize.cz

Tančící dům

30. září 2006 v 17:05 | Betty |  Budovy
V roce 1996 byla dokončena moderní dominanta Vltavského břehu, kterou vytvořili Frank O. Gehry a Vlada Miluniče. Přiléhajícím částem domu se říká Ginger a Fred podle tanečního dua Fred Astaire a Ginger Rodgersová, protože jeho dynamická forma připomíná tančící pár. Celá stavba vybočuje z linie okolní zástavby, okna budovy jsou rozházena po obvodu. Budova je sestavena z 99 panelů, přičemž díky neobvyklému tvaru stavby je každý z nich originálem (každý má jiný tvar). Tančící dům dostal nejvyšší ocenění v kategorii designu v anketě amerického časopisu Time. V českém časopisu Architekt se doslat mezi pět nejvýznamnějších českých staveb 90. let. V budově, kterou financovala Nationale Niederlanden, jsou kanceláře, luxusní kavárna a restaurace.
zdroj : www.infocesko.cz, obrázky: všude možně po netu

Šaty

30. září 2006 v 16:36 | Betty |  Móda
Dala jsem sem tenhle obrázek šatiček!!Už ani nevím odkud ho mám, prostě se mi ty šaty líbily, tak jsem si je stáhla, ale pls napisejte jak se líbí vám!!=)

Legenda o Zorrovi

30. září 2006 v 16:05 | Betty |  Filmy

Motto:Muž s černou maskou se vrací...
Typ filmu:
Dobrodružný
Rok výroby:2005

Popis:
Příběh Legendy o Zorrovi začíná deset let od okamžiku, kdy jsme hrdiny opustili na
konci předchozího dobrodružství. Alejandro a Elena se stali manžely a mají spolu 10letého syna Joaquina (Adrian Alonso). Přestože si Alejandro stále obléká masku Zorra, aby ochránil chudé a utlačované obyvatele kalifornského teritoria před hamižností tamějších vládců, musí se často rozhodovat mezi svým pocitem pro spravedlnost a touhou po normálním životě.
Když několik prominentních obchodníků a místních magnátů
začne spřádat zločinné plány, které mají zabránit tomu,
aby se Kalifornie stala 31. státem USA, čeká jej toto
dilema znovu. Při statečném pokusu o překažení jejich
plánů se Zorro ocitá v krizi, která ohrožuje nejen jeho
vlastní život,ale také bezpečí jeho rodiny.
zdroj : www.osobnosti.cz, obrázky : www.movies.yahoo.com

Gorily

30. září 2006 v 15:22 | Lucy |  Zvířata
Největší savec z čeledi lidoopů, až 2 m vysoký, o hmotnosti až 275 kg. Žije v menších rodinných skupinách v pralesích střední a západní Afriky v nížinách a horách. Živí se výlučně rostlinnou potravou. Samice rodí po osmi a půl měsících březosti jediné mládě, které dospívá ve věku 8-10 let. V zajetí se gorila dožívá věku přes 30 let. Neustálým zmenšováním vhodných biotopů je gorila vážně ohrožena vyhubením. Je proto chráněna.
Zdroj: některé obrázky: www.zoopraha.cz

Zorro tajemná tvář

30. září 2006 v 14:54 | Betty |  Filmy
Motto:Maskovaný mstitel bojuje proti bezpráví !
Výpravný dobrodružný film z produkce
Stevena Spelberga s Antoniem Banderasem a
Anthonym Hopkinsem.
Typ filmu:Dobrodružný
Rok výroby:
1998
Režie:
Martin Campbell


Na území dnešní Kalifornie bojoval před lety proti bezpráví španělských kolonizátorů legendární hrdina Zorro. Muž s černou maskou přes oči a zastánce chudých byl ve skutečnosti ctihodný a zámožný Don Diego de la Vega (Anthony Hopkins). Královský místodržící Don Ratael Montero (Stuart Wilson) naneštěstí krátce před pádem španělské krutovlády odhalil Zorovu identitu. Při dramatickém střetnutí tragicky umírá Vegova milovaná manželka a krutý Montero si odváží i jeho malou dcerku Elenu. Ctihodný Don Diego de la Vega alias obdivovaný a milovaný Zorro mizí na dlouhých dvacet let v temné vězeňské kobce. Uplynulo dvacet let. Don Montero se vrací do Kalifornie. Chce tu založit nezávislou republiku a hlavně vydrancoval nově objevené zlaté doly. De la Vega hnán touhou po pomstě prchá z vězení a přijímá za svého žáka buranského zlodějíčka Alejandra Murietu (Antonio Banderas), který mu kdysi před dvaceti lety jako malý chlapec zachránil život a nyní upíjí svůj žal nad ztrátou bratra. Zemřel díky jednomu z hrdlořezů Dona Montery.
De la Vegu a Murietu, minulého a budoucího Zorra, tak spojuje nenávist ke společnému nepříteli a náklonnost k utlačovaným. Ovšem dříve než okusí sladkou pomstu a zachrání pracovitý lid Kalifornie před nástrahami proradného Montera, čeká na oba nejedna náročná zkouška. Mladý Alejandro se musí zdokonalit v boji i ve společenském chování a de la Vega se musí znovu vyrovnat se ztrátou své dcery, která přijela do Kalifornie s Monterou a považuje ho za svého otce ...
zdroj : www.osobnosti.cz, většina obrázků : www.geocities.com

Hafling

29. září 2006 v 19:10 | Lucy |  Koně
Hafling
Základem tohoto plemene byli původní malí alpští koníci z jižního Tyrolska a z oblasti kolem Meranu a Bolzana. V okolí Hafflingenu v Ötzalských Alpách byl za použití orientálních hřebců, získaných v dobách tureckých válek, a noriků či snad i freibergerů vyšlechtěn malý kůň s mimořádným smyslem pro práci ve vysokém terénu. Původní těžcí alpští koně již vyhynuli.
Moderní haflingové mají v rodokmenu araba jménem El Bedavi. V kohoutku měří 134 až 142 cm, koně znovu křížení s arabem až 145 cm. Formát je obdélníkový, hřbet dlouhý 137 až 150 cm, obvod hrudi měří měří kolem 172 cm a holení 18 cm. Zbarvení je vždy ryzé nebo izabelové, typická je velmi hustá, bohatá zvlněná hříva a ohon plavé nebo stříbrné barvy. Hlava s velkýma očima a malými ušima sice není klasická, ale je velmi úhledná. Nohy jsou zdravé, korektní, záď silná a kopyta vynikají kvalitou. Chody jsou volné, krok dlouhý, v horském terénu velmi jistý. Nejlepší hřebčíny označují svůj odchov výžehem ve tvaru protěže a s písmenem H uprostřed. Předkové haflinga zdědili vlastnosti horských tarpanů a uchovali si je jako předpoklad pro práci v horách. Chov na pastvinách upevňuje zdraví koně, takže mají vynikající srdce, plíce a skvělou kondici. Původně byli všestranní, sloužili jako soumaři, k jízdě i k lehkému tahu. Uplatňovali se v lesnictví i v armádě. Také císař František Josef I. jezdil v pozdějším věku na haflingské klisně. Dodnes je toto plemeno populární v Rakosku, Německu, ve Švýcarsku a v Itálii. Dováží se i do ČR, ale jeho chov zde se soustřeďuje pouze na malých farmách a rančích.
Zdroj: některé obrázky: http://vselicos.blog.cz

Fríský kůň - Černá perla

29. září 2006 v 18:00 | Lucy |  Koně
Fríský kůň je 155 až 165 cm vysoký kůň pocházející z Nizozemí z provincie Friesland. Je krotký, energický, ochotný, pracovitý, věrný a citlivý. Frís je elegantní vraník s bohatou hřívou a ocasem. Bílé odznaky nejsou povoleny. Pouze malá hvězdička se může tolerovat. Má jemnou hlavu, dlouhý, vzpřímený a krásně klenutý krk. Nohy má kratší s bohatým rousem na spěnkách. Nápadné je držení těla.
Frísani se využívají jako kočároví koně, ale jsou také vhodní pro vysokou drezurní školu. V klusu je kůň nápadný vysokou kolenní akcí.
Fríský kůň je staré plemeno, které bylo používáno již před 3000 lety ve Starém Římě. Mechanizace zemědělství zapříčinila, že byl fríský kůň téměř vyhuben. Založení plemenné knihy v roce 1879 ho však zachránilo.

Koala australská

27. září 2006 v 17:33 | Lucy |  Zvířata
Koala australská
- Rozšíření - Austrálie (jihovýchodní Queensland, východní Nový Jižní Wales a stát Viktorie).
- Stráví celý život na vysokých stromech. Ve dne sedí zaklesnutá ve větvích. Šplhá díky ostrým drápkům a pomáhá jí první a druhý prst postavený proti ostatním. Krátkou vzdálenost umí i přeskočit.
- Na zem slézá, jen když potřebuje na další strom. Překvapivě dobře plave.
- Je potravním specialistou. V Austrálii roste více než tři sta druhů eukalyptů, koaly ale využívají listy jen asi dvaceti z nich. Denně jich spotřebují asi 500 gramů. Listy eukalyptů totiž obsahují jedovaté látky, jejichž obsah závisí na půdě, ve které rostlina roste. Koala dokáže obsah rozeznat a vybrat si správnou. V játrech má enzymy, které tyto jedy eliminují. Trávení napomáhají kamínky, hlína, zlomky kůry. Samci jsou dospělí ve 3-4 letech, samice o rok dříve. Páří se v létě (od prosince do března). Samci se páří s více samicemi. Páření je krátké a bouřlivé, doprovázené hlasitým řevem, který připomíná štěkání, chrochtání, a často se neobejde bez drobných zranění.
- Samice rodí po 25 až 36 dnech březosti jedno, vzácně dvě mláďata o váze 0,36 g. Mládě si instinktivně najde cestu do vaku, kde setrvá až sedm měsíců.
- Mléko saje do stáří 6 až 12 měsíců. Pak se přestěhuje na hřbet matky.
- Mládě se osamostatňuje po 18 měsících, kdy už váží 3,5 kg. Dospělý samec pak má přes deset kilogramů, samice přes osm kilo.
- Koala nepotřebuje pít, stačí jí voda z potravy.
- Kromě zdivočelých psů nemá nepřátele, občas trpí onemocněním způsobeným kvasinkami. Dožívá se 15 až 20 let.
Zdroj: text: www.ikoktejl.cz

Snoopy

26. září 2006 v 19:28 | Lucy |  Kreslené obrázky zvířat
Životopis Snoopyho:
Jméno: SNOOPY
Rasa: Bígl skžížený s dalmatinem
Datum narození: 6.6.1996
Místo narození: malá vesnička v USA
Nejlepší kamarádi: Pipi a kočka Lucky
Páníček: Duff a Meggi
Oblíbený jídlo: Granule s drtěnou kostí
Oblíbený pití: Tropický mix
Oblíbený zpěvák: Pes Lokua se svou kapelou Drsný čokl
A teď jeho obrázky:
Zdroj: tak to vážně netuším...

Piráti z Karibiku (kletba černé perly)

23. září 2006 v 21:19 | Betty |  Filmy
Popis:Třpytivé vody Karibiku jsou pro darebáckého, ale šarmantního kapitána Jacka Sparrowa (Johnny Depp) nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se však razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa (Geoffrey Rush) zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal, odkud unese guvernérovu (Jonathan Pryce) okouzlující dceru Elizabeth Swann (Keira Knightley). Její kamarád z dětství Will Turner (Orlando Bloom) se spolu s Jackem vydává na palubě nejrychlejší lodi britské flotily na odvážnou výpravu za záchranou Elizabeth a ukradené Černé perly. V patách je jim Elizabethin snoubenec, sympatický a ctižádostivý Commodore Norrington (Jack Davenport). Will ale netuší, že je Barbossa i s celou svou pirátskou posádkou pod vlivem prokletí, které jej odsuzuje k věčnému životu ve světě nemrtvých a každou noc jej proměňuje v živého kostlivce. Kletbu může zlomit pouze vrácení ukradené části prokletého pokladu na jeho původní místo. Posádky obou lodí se vydávají vstříc vzrušujícímu střetnutí s Barbossou na tajemný ostrov Isla de Muerta. Když pak pozvednou své meče k souboji s obávanými piráty Karibiku, je v sázce Jackova pomsta, Černá perla, zapomenutý poklad, zlomení kletby nad Barbossou a jeho posádkou, osud britské námořní flotily a v neposlední řadě také životy našich statečných hrdinů.
Hlášky :
Will: Můžu tě odtud dostat.
Jack!: (zavřený v cele) A jak? Klíč si odskočil

Jack Sparrow: Já nejsem poctivec. A nepoctivci můžeš věřit, že se bude chovat nepoctivě. Ale poctivě ti radím, dávej pozor na poctivce, protože u nich nikdy nevíš, kdy udělají nějakou velkou hloupost...

Jack: Dnešek si už provždy zapamatujete jako den kdy...(Spadne do vody....)
Gillet: Idiot, uteče leda zpátky do oprátky

Komodor se podívá na Jackovu pistoli
komodor: Žádné další náboje ani střelný prach. (Jack Vytáhne meč.)
komodor: Hmmm. Skoro až působil, že je dřevěný.

komodor: Gilette, pan Sparrow má za svítání schůzku s šibenicí, snažte se ať ji nezmešká!

Když opička ukradne medajlon.
Jack: Tak opice.
Barbarossa: Jacku, díky mockrát.
Jack: Není zač.
Barbarossa: Tobě neděkuju. Ta opice se jmenuje Jack.

(elizabeth spadne do vody...)Jack Sparrow: Vrhnete se pro ni?
Murtogg: Copak umím plavat?
Jack Sparrow: Vy chlouby námořnictva!
Jack(vytahuje hromadu zbraní ...): Bacha nádobíčko, puso

Elizabeth: Ty máš rád bolest? Zkus nosit korzet

Jack: Ten kdo člověka vzbudil, koupí něco k pití, ten kdo spal to vypije a vyslechne si nabídku, toho, kdo ho vzbudil...

Will: Poslyšte, Sparrowe...
Jack: Co je?
Will: Vy znáte tu loď... Černou perlu!
Jack: Slyšel jsem o ní...
Will: A kde kotvívá?
Jack: Kde že kotvívá? Neslyšels příběhy o ní? Kapitán Barbarossa a jeho posádka ničemů jsou z ostrova Isla de Muerta. Ten ostrov nikdo nikdy nenajde, kromě těch kdo vědí kde je.

Pirát: (drží sekeru u Willova krku) Řekni sbohem! (za ním se zhoupne cedule a srazí ho do hospody za ním)
Will: Sbohem!
zdroj : www.osobnosti.cz, www.pirates-of-caribbean.unas.cz

Tučňáci

20. září 2006 v 20:07 | Betty |  Zvířata

TUČŇÁCI (řád Spehnisciformes, čeleď tučňákovití Spheniscidae) jsou nelétaví ptáci žijící na jižní polokouli. Výjimku představují tropické populace tučňáků, jejichž areály zasahují až do tropického pásu severní polokoule. Nejseverněji umístěná kolonie tučňáků se nachází na Galapágách.


POPIS
Tučňáci druhotně ztratili schopnost letu, díky změnám, které z nich udělali výtečné plavce a potápěče.
Mají zavalité válcovité tělo a pohybují se pomocí křídel podobných ploutvím. Kostra křídla je výrazně zkrácená a zploštělá, pohyblivost kloubů je silně omezena (v podstatě je pohyblivý jen ramenní kloub) a ztratily letky. Nohy jsou výrazně posunuty dozadu a mezi třemi prsty mají plovací blánu. Nohy jsou při plavání používány pouze jako kormidlo. Protože nepotřebují snižovat hmotnost kvůli letu a naopak se potřebují potápět, nemají pneumatizované kosti.

Aby ve studených vodách i mrazech na souši udrželi teplo, vyvinula se jim silná vrstva podkožního tuku

(stejně jako všem vodním savcům; tučňák o váze 5,8 kg má 2,6 kg tuku) a velmi husté peří po celé těle, navíc pečlivě promašťované. Jednotlivá pera jsou velmi krátká a pevná a připomínají spíše šupiny. Protože je pro ně dokonalý tělní pokryv velmi důležitý, nepelichají postupně, ale vždy jednorázově v období, které tráví na souši. Nové peří jim naroste běhen 2-3 týdnů (u velkých druhů až 6 týdnů). Celou tuto dobu tučňáci hladoví, protože si nemohou nalovit potravu.
Tučňáci mají poměrně uniformní zbarvení (stejně jako alky). Je to dáno životem ve vodě, kdy bílá spodina těla není proti lesknoucí se hladině vidět a umožňuje nepozorované přiblížení ke kořisti, zatímco tmavý hřbet napomáhá rychlejšímu ohřátí na slunci.
Protože v mořské vodě je rozpuštěno mnoho soli, musí se jí tučňáci (stejně jako všichni mořští tvorové) zase zbavit. K tomu slouží supraorbitální žláza, jejíž vývod ústí do nosní dutiny a koncentrovaný roztok soli pak odkapává ze špičky zobáku. Zobák je ze stran smáčklý s rohovitými deskami na povrchu.
EKOLOGIE
Tučňáci se živí převážně rybami, hlavonožci a krilem, v době, kdy jsou na pevnině a líná jim peří, jsou schopni dlouhodobě hladovět (někteří Antarktičtí tučňáci hladoví až 4 měsíce).
Jsou to společenští ptáci, žijící v ohromných koloniích. Jsou monogamičtí a k hnízdění se vracejí vždy na stejné místo. Snášejí obvykle jen jedno až dvě vejce. Hnízdo je maximálně vytlačený důlek vystlaný trávou, nebo kamínky, některé druhy hnízdí v norách, v dutinách skal či pod kořeny. Na vejcích se střídají oba partneři, a oběma se na břiše vytvoří silně prokrvený holý záhyb kůže. Nejdříve sedí samice, zatímco samec je na moři, loví a vykrmuje se (několik dní až týdnů), pak se vystřídají a na moře zamíří zase samice. Dva největší druhy vůbec hnízdo nestaví, protože hnízdí přímo na sněhu a vejce mají jen položené na nohách a překryté zmíněným dobře prokrveným záhybem kůže.
Mláďata se líhnou slepá a porostlá prachovým peřím. Z počátku ho jeden rodič hlídá a druhý loví,
později mláďata tvoří "školky" a loví oba rodiče. O školky se starají buď mladí nehnízdící jedinci, nebo Ti, kteří o svoji snůšku přišli. Rodiče jsou schopni ve školce najít své mládě a krmí jen to. U druhů hnízdících v dutinách, zůstávají mláďata schovaná uvnitř a tudíž školky nevytváří. Mláďata se vydávají na moře až když mají kompletní opeření. Malé druhy dospívají ve 2-3 letech, velké dokonce 5-7 (9).
ROZŠÍŘENÍ
Tučňáci žijí jen na jižní polokouli (jen výjimečně se populace žijící u rovníku dostanou kousek na sever). Drží se kolem Antarktidy a na pobřežích kontinentů a ostrovů, které omývají studené proudy mířící od Antarktidy na sever. Spolu s těmito proudy se tučňáci dostávají až k rovníku. Nejsevernější populace je zejména na Galapágách a i zde jsou hlavně na ostrovech na jih od rovníku.
zdroj : www.wikipedie.cz


Pod pokličkou tvého já

19. září 2006 v 19:22 | Lucy |  Testy
1.Řídím se heslem:
a) ranní ptáče dál doskáče
b) ať vstávám kdy vstávám, probouzím se po obědě
c) večer se cítím jako ryba ve vodě
2. Když jdu po městě:
a) chodím rychle a dělám dlouhé kroky
b) chodím svižně, rychle a dělám menší kroky
c) chodím méně rychle a stíhám sledovat vitríny i lidi kolem
3. Když si povídám s kamarády...
a) stojím se zkříženýma rukama
b) ruce má spjaté jako při modlitbě, hlavné když něco vysvětluju
c) jednu či obě ruce mám založené bok
d) když s někým povídám, tak se ho dotýkám, vyjdřuji tím svůj zájem
e) pohrávám si s uchem, mnu si bradu nebo si upravuji vlasy
4. Uslyšíš perfektní vtip. Jak zareaguješ??
a) rozřechtám se na celé kolo
b) směji se ráda, ale nemusí mě být tolik slyšet
c) dusím se smíchy
d) usmívám se pod vousy
5. Jsi pozvaná na oslavu narozenin, co uděláš, když vejdeš??
a) začnu všechny zdravit a hned se seznamovat s ostatními
b) nejdřív hledám kamarády, se kterými bych tam byla
c) raději na sebe nebudu upozorňovat hned ze začátku, nejdřív zhodnotím situaci
6. Učíš se na písemku, jsi zabraná do učení až po krk a brách tě začne otravovat, jak zareaguješ??
a) fajn, příjemná změna, malé odreagování neuškodí
b) okamžitě se naštvu a vyhodím ho
c) něco mezi tím
7. Posloucháš příjemnou hudbu, popíjíš horkou čokoládu nabo kapučíno. Jak se uvelebíš??
a) sednu si na bok do křesla a nohy pokrčím vedle sebe
b) dám si nohu přes nohu a příjemně se opřu
c) pohodlné si natáhnu nohy přes opěradlo
d) sednu si s nohou slozenou pod sebe a opírám se o loket
8. Jak nejraději usínáš??
a) rovně na zádech
b) rovně obličejem dolů na břiše
c) na boku, nepatrně zkroucen(a)
d) s hlavou na jedné paži
e) s hlavou pod přikrývkou
9. Uprostřed noci se probudíš, zdálo se ti...
a) že padáš
b) že bojuješ nebo zápasíš
c) že někoho hledáš
d) že létáš či plaveš
e) - tohle se mi nestává, nezdají se mi sny
f) - zdá se mi vždycky o příjemných věcech
10. Když se podíváš so své skříně, najdeš tam oblečení převážně:
a) červené nebo oranžové
b) černé
c) žluté nebo světlo modré
d) zelené
e) tmavě modré nebo fialové
f) bílé
BODY:
1. (a)2, (b)4, (c)6
2. (a)6, (b)4, (c)7
3. (a)4, (b)2, (c)5, (d)7, (e)6
4. (a)6, (b)4, (c)3, (d)2
5. (a)6, (b)4, (c)2
6. (a)6, (b)2, (c)4
7. (a)4, (b)6, (c)2, (d)1
8. (a)7, (b)6, (c)4, (d)2, (e)1
9. (a)4, (b)2, (c)3, (d)5, (e)6, (f)1
10. (a)6, (b)7, (c)5, (d)4, (e)3, (f)2
Jak jsi dopadla?
Nad 60 bodů: Časovaná bomba
Kamarádky i nepřárelé tě obdivují, jsi pohotová a vždy víš, co by se mělo udělat. Dokážeš jít za svými sny a ty nejsou ledajaké. Bohužel svou prudkostí nedáváš prostor k diskuzi. Protože svůj názor prosazuješ vždy jako správný. Máš velké sebevědomí, ale svému okolí nedáváš moc porstoru, aby se s tebou lidé cítili otevřeně. Je málo těch, kteří by se ti svěřili se svými opravdovými problémy. Rada: Ostatní jsou sice pomalejší a ne tak perfektní jako ty, ale dej jim šanci, aby ukázali, co v nich je. Nech jim první a možná i poslední slovo v debatě. Snaž se víc naslouchat než rozdávat rady. Občas projev uznání nad věci, kterou tvoji kamarádi udělali. Budeš příjemně překvapená jejich reakcí. Nejde to najednou, ale máš velkou šanci spoustě lidem pomoci v jejich boji se sebedůvěrou. Uvidíš, že tvoji přátelství začnou být lepší a radostnější. Ostatní tě vidí jako někoho, s kým by měli jednat opatraně.Vypadáš jako nafoukaná, egocentrická a příliš dominantní. Možná tě ostatní obdivují, přejí si tě předčit, ale ne vždycky ti věří, protože mají obavy příliš se s tebou sbližovat.
51 - 60 bodů: Amazonka
Jsi živel, který dokáže všechny strhnout na svoji stranu. Během chvilky přijdeš na mnoho nápadů jak trávit volný čas/prázdniny. Máš schopnost nadchnout lidi i pro ty nejbláznivější akce. Jsi odvážná a miluješ dobrodružství. Ráda se bavíš a nesnášíš nudu. Tvoje rozhodnutí jsou velmi impulzivní a občas se stane, že se pěkně sekneš. Kamarádství je u tebe jen pojem. Kamarádů máš tolik, že už nemáš přehled, kdo je kdo. Nikdo od tebe nemůže čekat velké přátelství. Moc by tě to svazovalo, i když v hloubi duše po něm toužíš. Rada: Pokus se víc vstřebávat zážitky, které máš. Účelem volného času není projít všechny akce v republice Může se ti stát, že budeš mít spoustu zážitků, ale nebudeš je mít komu říct. Najít si ty správné přátele dá fušku, ale stojí to zato. Svá rozhodnutí si dvakrát promysli. Ono nechat si poradit taky není od věci. V očích ostatních jsi radostná, velmi nestálá, poněkud impulzivní povahy, přirozený vůdce činící rychle svá rohodnutí, avšak ne vždy nejlépe. Vidí tě jako odvážnou, dobroudružnou a jako někoho, kdo všechno jednou zkusí. Dokážeš využít příležitosti a vychutnat si dobrodružství. Vždy bavíš své okolí dobrou náladou, která z tebe vyzařuje.
41 - 50 bodů : Star
Jestli nejsi uznávanou hvězdou ve třídě, či mezi kámoškami, tak si to většina o tobě určitě myslí a určitě by pro tebe hlasovali. Jsi stále upravená a svěží. Ostatní tě považují za zajímavého člověka, který si zaslouží být v centru pozornosti. Ráda se bavíš, ale humor musí mít pointu. Nesedí ti utahování se z druhých a poukazování na jejích chyby. Umíš spoustu věcí a velice ráda pomůžeš těm, kteří to potřebují. Jsi človíček, ke kterému se kamarádky chodí vypovídat. Rada: Dávej si pozor na svůj přístup k ostatním. Pýcha je potvůrka a může všechno změnit. Je super, jaká jsi, a byla by škoda přestat být vrbou a dobrou společnicí pro kamarádky. Ostatní tě vidí jako čerstvou, živou, pohlednou, zábavnou, praktickou a vždy zajímavou, někoho, kdo je neustále v centru pozornosti, ale dostatečně vyváženě, nesobecky. Také tě považují za hodnou, ohleduplnou a často příliš štědrou s porozuměním, za někoho, kdo je vždy obveselí či jim pomůže.
31 - 40 bodů: Spolehlivá
Máš pod čepicí a víš, co chceš. Věci, které děláš, josu vždy včas a dobře udělané. Máš dobrou intuici a umíš odhadnout, do čeho je dobré se pustit a čeho se vzdát. Tvoje problémy jdou stranou, pokud objevíš, že tvoje kamarádka potřebuje pomoc. Jsi pro své blízké velikou oporou v době nouze. Za své přátele bys bojovala do poslední kapičky krve. Dobře si ale vybíráš, koho zahrneš do svého seznamu. Platí o tobě "pláče s plačícími a raduje se s radujícími". Rada: Máš spoustu zájmů, jsi všestraně zaměřená, tak toho využij a do něčeho se pusť. Udělej taky něco pro sebe. Možná jsi až moc důvěřivá a očekáváš od svých přátel stejné nasazení jako máš ty pro ně. Bohužel nejsou všichni takoví, jako ty, a někteří by mohli tvé dobroty využívat. Někdy je dobré říkat ne bez výčitek svědomí. Ostatní tě vidí jako citlivou, obezřetnou, pečlivou a praktickou. Též jako chytrou, nadanou nebo talentovanou, ale nenáročnou. Nové přátele si neutváříš tak rychle a snadno, ale jsi velmi solidní přítelkyní a očekáváš stejnou solidaritu od druhých. Ti, kteří tě opravdu poznají, si uvědomují, jak je těžké otřást tvou důvěrou, avšak stane-li se to, překonáváš to velmi dlouho.
21 - 30 bodů: Pohodářka
Máš ráda pořádek a systém. Co by za to některé holky daly, kdyby nemusely stále poslouchat mamčino naříkáni nad jejich chaosem ve věcech. Lidé kolem tebe vědí, co si k tobě můžou dovolit. Máš ráda věci promyšlené a nepustíš se do žádných hazardních kousků. Nestává se ti, že by ses dostala do nějakých problémových situací, ale spíš taháš z bryndy ty ostatní. Klid a pohoda je pro tebe důležitá. Stále něco kutíš, baví tě dělat věci, které se povedou podle tvých představ. Rada: Není pravda, že jen prací je živ člověk, budou prázdniny, tak si je s kamarádkami pěkně užij. Je pravda, že tvůj smysl pro zodpovědnost je dobrá věc, ale pozor, přehnané puntíčkářství může způsobit víc škody než užitku. Přátelé tě vidí jako pilnou a putičkářskou. Také velmi obezřetnou, nesmírně opatrnou, pomalou a pracovitou. Jistě by je opravdu překvapilo, kdybys někdy udělala něco impulzivního nebo absolutné bez rozmyslu, neboť spíše očekávají, že prověříš všechno ze všech možných stran a obvykle to zamítneš. Domnívají se, že takové reakce jsou částečně způsobeny tvojí opatrnou povahou.
Méně než 21 bodů: Sedmikráska
Odhalit tvoje opravdové kvality může jen tvůj opravdový přítel. Je totiž pravda, že si jen tak někoho nepustíš k tělu. Nemáš ráda takové ty "hrr" akce, kde není jistota, že bude dostatek známých lidí. Máš ráda spolehlivé lidi a sama se snažíš být jedním z nich. Máš krásný vztah k malým dětem, určitě ho časem využiješ. Nerada se ukvapeně rozhoduješ a jsi ráda, když ti někdo poradí. Netoužíš být středem pozornosti, ale máš ráda lidi, se kterými je legrace. Rada: Možná máš sklon vidět problémy tam, kde žádné nejsou. Není třeba hned všechny návrhy házet najednu hromadu jako nepoužitelné nebo neproveditelné. Mezi cizími lidmi se necítíš úplně nejlépe, a proto se raději držíš "doma". Překonej obavy z nezáma a uvidíš, že se ti otevřou nečekané obzory. Lidé si o tobě myslí, že jsi stydlivá, nervózní a nerozhodná, někdo, kdo potřebuje dohled, kdo vždy chce někoho jiného pro rozhodování a do nechce být zapleten do žádné záležitosti či vztahu. Vidí tě jako úzkostlivého člověka, který vždy vidí problémy i tam, kde žádně nejsou. Většinou připadáš lidem nudná - pokud tě dobře neznají.
Zdroj: časopis IN

Pro zpestření nálady

19. září 2006 v 6:28 | Lucy |  Vtipy
Babička a vnučka: "Terezko, moc zlobíš! Vzpomeň si na Karkulku, co se jí stalo, když neposlouchala!" "A ty si vzpomeň, koho sežral vlk první!"
"Jeane, co dělají děti?" "Skáčou do bazénu." "jeane, neutopí se?" "Kdepak, pane, vypustil jsem vodu!"
Malý Jiříček se ptá otce: !Proč je Tichý oceán tichý?" Tatínek se rozzlobí: "Nemůžeš se ptát na něco rozumnějšího?" "Tak tedy jo. Jak vlstně umřelo to Mrtvé moře?"
Sedí pán na břehu jezera a chytá ryby. Už delší dobu ho pozoruje strarší muž. Po dovu godinách to už rybář nevydřží a zeptá se muže: "Proč tady nechtáte, místo toho abyste mě pozoroval???" Muž odpoví: "Já vych u toho neměl takovou trpělivost!"
Sedí kachna na pekáči v roubě. Za chvíli jí začne být děsná zima. Čeká 10 minut, 20 minut, a pořád nic. Nakonec se děsně rozčílí, otevře dvířka trouby a ze všech sil zavolá: "Buď už konečně zatopte, nebo mi vraťte peří!!!"
Na policejní stanici zvoní telefon, policajt ho zvedne a ze sluchátkase ozve: "Dobrý den. Prosím vás, okamžitě přijeďte! K nám se vloupala kočka!!!" "Ale paní, to nebude tak zlé!" "Jaká paní? Tady kanárek!!"
Sedlák přijímá nového kočího: "A rozumíte koním?" "Proč, něco říkali??"
Dvě prodavačky se baví ve skladu. Přiběhne třetí a povídá: "Holky, v obchodě jsou zákazníci!" "Tak budeme potichu, oni zase odejdou!"
Řidička stojí s nepojízdným autem u kraje silnice. Jiný řidič jí chce pomoci: "Nebude to olejem?" "Kdepak, ten já tam vůbec nedávám!"
Veverka sedí na stormě a louská oříšky. Rozlousne první - stříbrné šaty. Rozlouskne druhý - zlaté šaty. Rozlouskne třetí - diamantové šaty. Veverka se rozpláče, schoulí se n větvičku a vzlyká: "Já snad kvůli té hloupé pohádce umřu hladem!"
Potkali se dva hokejový fanoušci a sdělují si novinky: "Ten útočník Vančura se chtěl z nešťasné lásk zastřelit." "Neříkejte! A jak to dopadlo?" "Jako obyčejně..., netrefil se."
"Číšníku, co to plave v mé polévce??" - "Nic?" - No prosím, a to má být polévka s nudlemi!"

Pro zasmání

19. září 2006 v 6:21 | Lucy |  Smsky
Na co koukáš?? Přišla Ti smska!!
Krásné oči, nádherná vypacovaná postava, bohaté vlasy, zdarvé zuby, neodolatelný úsměv...tak už dost o mne a jak se máš ty???
Už dlouho se ti odvažuji něco říct. Uf...tak tedy: Miluju!Miluju!Miluju, ale strašmě moc miluju hamburgery!!!
Nejrozšířenější oční chorobou je láska na první pohled.
To, že vám občas něco nedojde, není chyba České pošty.
Spatřil jsem tvou budoucnost. Vidím luxustní vilu, mercedes, bazén, krásného manžela. Vidím taky tebe. Stojíš tam a koukáš na to všechno dírou v plotě!!
Ahoj, jeden milionář na tebe myslel ve své poslední vůli...mám tě pozdravovat!
Rada pro náročné: jestli hledáš muže, který je přitažlivý, vtipný, chytrý, sebevědomý, citlivý, sexy, něžný a romantický - jdi do kina!!

Moderní Popelka

18. září 2006 v 15:06 | Lucy |  Filmy
Nahraďte ztracený střevíček mobilním telefonem a předměstí LA se může stát královstvím za devatero horami.

Seznamte se se studentkou Sam,která myje podlahy v restauraci,snaží se vyjít se svou hroznou macechou a nevlastními sestrami, a zároveň sní o tom, že odejde na univerzitu Princeton (na dokonalé místo, kdy by se stala princeznou a našla svého prince). Ale možná už svého krásného prince má. Neznámého přítele z chatu,se kterým se má konečně setkat na haloweenském plese.


Sam zpanikaří, když zjistí, že jejím tajemným ctitelem je nejoblíbenější kluk na škole. Může se někdo takový zamilovat do holky, která není právě "in"? Je možné, aby se pohádky staly skutečností? Určitě ano, ovšem jen pokud si Sam bude stát za svým, změní se její sen v realitu.
Zdroj: text: obal DVD
Obrázky: to opravdu nevím, protože je mám z různých stránek, tak doufám, že to nevadí.

Svoboda moří je největší!!

15. září 2006 v 21:52 | Betty |  Všechno možný

Karibské moře začala letos v létě brázdit největší loď světa, Freedom of the Seas. Kromě toho, že pojme 4375 cestujících a 1360 členů posádky, najdeme v jejích útrobách nejmodernější přístroje a technologie.
Freedom of the Seas (Svoboda moří) předstihla v mnoha parametrech svou dva roky starou sokyni, loď Queen Mary 2, a stala se první královnou moří. Osmnáctipodlažní palác, vysoký 72 metrů (o 12 metrů vyšší než pražská Petřínská rozhledna) uveze až 158 000 tun nákladu. Oceánem si to ale šine v ležérním tempu hodném opravdové královny. Maximální rychlost velelodi je totiž pouze 39 kilometrů v hodině.
Pro konstruktéry a designéry bylo hlavním úkolem postarat se o komfort a zábavu pasažérů. Na palubě se nemůže nikdo nudit. Architektonické kreace lodních relaxačních prostor totiž nemají obdoby. Užívat si tu můžeme na umělé horolezecké stěně i na pískové promenádě. pro divoké večery je tu vyhrazena spousta barů a milovníkům nákupů zase poslouží shopping centra nabitá k prasknutí. Samozřejmostí jsou fitness centra, salony a dokonce i lodní nemocnice.
Pro extravagantnější cestující je určen boxerský ring, ledové kluziště a chlouba lodi - bazén s umělou surfařskou vlnou! Klasické plavecké bazény tu můžeme střídat se speciálními visutými vířivkami s průsvitným dnem, kterým je vidět z výšky 34 metrů až na hladinu moře.
Protože na palubě Svobody moří cestují i byznysmeni, jsou zde bezdrátové připojení k internetu, signál mobilních operátorů i všudypřítomné plazmové obrazovky samozřejmostí.
Svobodu moří postavili v loděnicích Aker Yards ve finském Turku. Tam také pracují na sesterských lodích. Příští rok vypluje identická loď Liberty of the Seas.

Délka : 339m
Šířka : 56m
Výška : 72m
Rychlost : 21,6 uzlu (39km/h)
Ponor : 8,53m
Nosnost : 158 000 tun
Počet kabin : 1 800
zdroj : časopis 21. století a obrázky všude možně po netu

Panda s umělými zuby

14. září 2006 v 20:37 | Betty |  Novinky
Nejen člověk občas musí k zubaři.
Turisté na severu Číny objevili zraněnou pandu, která po pádu do strže utrpěla několik zlomenin, naštípla si lebku a vyrazila většinu zubů. Poslední jmenované zranění má za následek, že může potravu přijímat jen s obtížemi, což pro rekonvalescenci mnohačetných zlomenin není zrovna ideální. Čínští veterináři se proto rozhodli, že pandě implantují umělé zuby. "Se třemi zuby bude schopná bezproblémů žvýkat bambus," říká k tomu jeden z tamních lékařů, Li Liujin.

zdroj : www.21stoleti.cz